Designblok 2015

Tento týden jsem navštívila Designblok na výstavišti v Holešovicích. Tato výstava nemá nic moc společného s jídlem ( I když cateringová společnost White cirkus, která se na Designbloku starala o náš dobrý pocit v břiše patří podle mě k „designové“ špičce v servírování jídla, nabízených služeb a úžasných chutí samotných pokrmů ).

DSC_2311

Designblok je mezinárodní přehlídka designu založená v roce 1999. Orientuje se na design ve všech jeho oblastech. Najdeme zde bytový a průmyslový design, bytové doplňky, svítidla, módu a šperky. Na výstavě se nesmělo fotit – schválně jsem si den předem volala organizátorům. Tak jsem tedy nechala foťák doma. Fotili všichni. Až na mě. Tak příště. Strávila jsme zde několik hodin a vznášela se mezi expozicemi. Přináším Vám pár fotek prospektů :).

 

 

DSC_2309

Velmi mě zaujaly samotné plakáty na výstavu. Koupila jsme dva, letošní a loňský. Už je mám zarámované :).

 

DSC_2313

Pro netradiční svítidla mám velkou slabost.

 

 

DSC_2310

Tak tohle je dětské odrážedlo vyrobené ze dřeva. A pak, že bez plastů to nejde. ?

 

Letošní ročník Designbloku byl na téma  –  SVOBODA.

„Svoboda je důležitou součástí našich požadavků na kvalitní život. Dlouho odpíraná, vždy zneužívaná, ale vždy chtěná. Má současný design vůbec k tématu svobody co říci? Design, který je vždy omezován účelností, možnostmi, penězi? A nejsme všichni pravidelně omezováni? Letošní Designblok si vzal za cíl bojovat za svobodu. Svobodu vnitřní, neomezenou předsudky, špatnými zkušenostmi, nebo malověrností. Svobodu vnější, politickou, kterou je třeba střežit i dvacet pět let po revoluci. Svobodu kreativní, kterou si dopřáváme jako děti, a potom čím dál tím méně.  Svobodu vlastního úsudku, svobodu obklopovat se věcmi, které jsou našimi hrdiny, svobodu se také věcmi neobklopovat, když nechceme a především svobodu nás samých, hlavních hrdinů našich životů. Ať žije svoboda! Bojujte s námi za svobodnější svět od 21. do 27. října 2015,“ říká k tématu letošního ročníku ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

DSC_2314

Svobodu zde krásně prezentovala organizace FOKUS PRAHA, která pomáhá lidem s duševním onemocněním důstojně žít a zvládat svou nemoc v neústavních podmínkách.